Dubaj

jest jednym

z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie

i jednym

z najszybciej rozrastających się miejsc świata,

a uwagę przyciąga głównie dzięki nowatorskim projektom.

 

 

 

 

 

7* HOTEL Burdż al-Arab

(WIEŻA ARABÓW)

38

 

 

 

 
Dubai Marina

 

 

Hotel HYATT,

którego kształt z lotu ptaka

tworzy w języku arabskim

nazwę emiratu DUBAJ.

 

MUZEUM DUBAJSKIE znajduje się w forcie Al-Fahidi, który jest najstarszym budynkiem w mieście, zbudowanym ok. 1787 roku. Początkowo fort miał bronić miasto przed koczowniczymi plemionami, później funkcjonował jako pałac władcy, koszary i więzienie.

10

 

Shindagha, dom szejka Saeeda Al-Maktouma
W jednej z najstarszych dzielnic Dubaju znajduje się Muzeum Al Shindagha, dom, w którym kiedyś mieszkał szejk Saeed Al-Maktoum, władca Dubaju

w latach 1912-1958. Obecnie dom służy jako Muzeum Al Shindagha i obrazuje historię, życie społeczne, kulturę i edukację Dubaju sprzed ery naftowej.

11

 

 

.

 

 

Najwyższy budynek świata „Wieża Chalify”

Burdż Chalifa liczy 829 m wysokości.

23

.

22

 

 

Turystyczny autobus po Dubaju zawozi turystów

w każdy zakątek.

Centrum handlowe WAFI

 

 

W Mall of the Emirates,

jednym

z największych centrów handlowych na świecie znajduje się trzeci co do wielkości kryty stok narciarski, gdzie można jeździć na nartach, desce, sankach lub po prostu porzucać się śnieżkami.

 

Z kolei w centrum handlowym TIMES SQUARE warto wstąpić do kawiarni lodowej „CHILL OUT”, gdzie nawet filiżanki wykonane są z lodu. Temperatura w kawiarni wynosi ok. -6 stopni Celsjusza, ale na miejscu można wypożyczyć ciepłe stroje.

 

7* HOTEL Burdż al-Arab (WIEŻA ARABÓW)

kształtem przypominający ŻAGIEL to jeden z najwyższych (321 m) i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Hotel stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej.
Burdż al-Arab stanowi także atrakcję turystyczną. Ochroniarze wpuszczają wyłącznie gości hotelowych. Turyści chcąc obejrzeć hotel, muszą minimum dzień wcześniej zarezerwować stolik w jednej z licznych restauracji.

7* HOTEL Burdż al-Arab

 

38

 

 

 

 

42

Palma Jumeirah

 

Z hotelu doskonale widać spektakularną sztuczną wyspę Palmę Jumeirah, na której znajdują się luksusowe mieszkania i hotele, m.in. hotel ATLANTIS,

w którym znajduje się delfinarium.

Palma Jumeirah

 

 

 

W pobliżu hotelu Burdż al-Arab wybudowano nad 900 metrową piaszczystą plażą nowoczesny hotel Jumeirah kształtem przypominający MORSKĄ FALĘ.

47